آشنایی با سم حشره کش دیازینون

سم حشره کش دیازینون از آفت‌کش‌های غیرسیستماتیک محسوب شده که از گروه سم‌های ارگانو فسفر است. این حشره‌کش فرار بوده و با ایجاد اثر تنفسی، تماسی و گوارشی طیف وسیعی از آفات، جوندگان و حشرات موذی را از بین می‌برد. دیازینون قابلیت نفوذ در داخل برگ گیاهان را دارد. به همین دلیل از آن برای کنترل آفات گیاهان در مزارع و گلدان‌های آپارتمانی استفاده می‌شود.

کاربرد سم حشره کش دیازینون

سم حشره کش دیازینون از آفت‌کش‌هایی است که با اثر تماسی، گوارشی و تنفسی دسته‌های بزرگی از آفات را از بین می‌برد:

  • سم دیازینون برای سم‌پاشی درختان میوه نظیر درخت گردو کاربرد دارد؛
  • سم حشره کش دیازینون را برای از بین بردن پشه گلدان استفاده می‌کنند؛
  • دیازینون برای کنترل کرم سیب و به، شته، شپشک مرکبات، کرم برگ‌خوار، کرم ساقه‌خوار برنج، بید چغندر قند، کرم سفید ریشه، کرم اگروتیس و بسیاری از آفات دیگر باغی کاربرد دارد.

نحوه عملکرد سم دیازینون

سم حشره کش دیازینون (Diazinon) با تاثیر بر روی سیستم عصبی حشرات باعث از بین رفتن آن‌ها می‌شود. این سم بسیار قوی بوده و برای استفاده از آن برای گیاهان آپارتمانی بایستی در حدود یک لیتر از سم را با 1000 لیتر آب مخلوط کنید. بهترین راه برای سم‌پاشی با دیازینون، اسپری آن بر روی برگ گیاهان یا بر روی محیطی است که حشرات در آن فعال‌اند.

سم‌پاشی با دیازینون باید در ساعاتی انجام شود که هوا خنک است و آفتاب نیست تا تبخیر و تجزیه سم به حداقل برسد. صبح‌ها از ساعت 5 تا 9 صبح و عصرها بهترین زمانی است که می‌توان سم‌پاشی را انجام داد.

دفع هزارپا با سم حشره کش دیازینون

اگر در گلدان‌های آپارتمانی حشره هزارپا را مشاهده می‌کنید باید از سم دیازینون برای از بین بردن آن استفاده کنید. استفاده هم‌زمان از حشره‌کش‌های دیازینون و تالین اثربخشی بیشتری برای کنترل آفات خواهد داشت.

سخن پایانی

سم حشره کش دیازینون از آفت‌کش‌های قدرتمندی است که بر روی بسیاری از حشرات و جوندگان اثر گذاشته و آن‌ها را از بین می‌برد. از سم دیازینون برای سم‌پاشی شته، شپشک، کنه، مگس، پشه، مورچه، حلزون و انواع سم حشره کش دیازینون از آفت‌کش‌های قدرتمندی است که بر روی بسیاری از حشرات و جوندگان اثر گذاشته و آن‌ها را از بین می‌برد. از سم دیازینون برای سم‌پاشی شته، شپشک، کنه، مگس، پشه، مورچه، حلزون و انواع کرم‌ها استفاده می‌شود. اگر این حشره کش را در خانه به کار می‌برید مانع استنشاق یا جذب پوستی سم شوید زیرا امکان ایجاد مسمومیت در انسان‌ها با دیازینون وجود دارد.

 

جهت مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 کارشناس فروش 09100444986 

تلفن واتساپ روبیکا ایتا تلگرام 09913415391