بهترین سم کشنده کک گوسفندان

کک چگونه حشره ای است؟

کک،  یک از حشرات خونخوار که ناقل مهم بیماری هستند و می توانند آفات جدی باشند. کک ها انگل هایی هستند که در قسمت بیرونی میزبان زندگی می کنند

کک در حیوانات و دام ها

کک ها شایع ترین انگل خارجی در سگ ها هستند و باعث خارش شدید و اغلب ریزش مو یا عفونت های پوستی می شوند. آنها همچنین می توانند ناقل بیماری های مختلفی باشند که ممکن است سگ ها و افراد را تحت تاثیر قرار دهند.

گزش کک می تواند باعث درماتیت، آلرژی و کم خونی در صورت وجود کک در تعداد زیاد شود. کک ها میزبان فوری کرم های نواری هستند که حیوانات اهلی را انگلی می کنند. گاهی هجوم شدید کک می تواند باعث مرگ بز، بره یا گوساله به دلیل کم خونی شود.

آیا دام می تواند کک بگیرد؟

کک ها یک آفت رایج جهان وطنی هستند که به راحتی در سگ ها و گربه ها یافت می شود. چندین گونه به دام، طیور و حیات وحش (بزرگ و کوچک) حمله می کنند. کنترل مناسب کک را می توان با نظافت و استفاده از حشره کش به دست آورد.

آیا کک ها می توانند روی حیوانات تخم بگذارند؟

پس از یافتن میزبان حیوان یا انسان و خوردن غذای خون، کک های بالغ جفت می شوند و شروع به تخم گذاری در خز و محیط اطراف میزبان می کنند. تخم ها بسته به شرایط محیطی مانند دما و رطوبت در عرض یک تا ده روز از تخم خارج می شوند. پس از خروج از تخم کک ها وارد مرحله لاروی خود می شوند و در بدن حیوانات گسترش میابند

چرا کک ها جذب حیوانات می شوند؟

کک ها به دلایل مختلفی به سمت حیوانات خانگی کشیده می شوند: کک ها جذب گرمای بدن حیوان خانگی شما می شوند حیوانات خانگی دی اکسید کربن را بازدم می کنند که کک ها را از فاصله دور جذب می کند.

آیا گوسفندها می توانند کک بگیرند؟

کک چسبناک رایج ترین کک در گوسفند و بز است. معمولاً در اطراف صورت و گوش ها محکم به میزبان خود می چسبد. این گونه به مدت 2 تا 3 هفته به میزبان خود متصل می ماند. در این مدت تخم ها گذاشته می شوند

با گوسفندی که کک گرفته چه کار کنیم؟

سمپاشی انتهای عقب گوسفندان در چنین شرایطی یک اقدام کنترلی و پیشگیرانه خوب است حتماً به ازای هر 100 گالن آب، 1 تا 2 پوند مواد شوینده خانگی اضافه کنید.

با حیوانات و دام هایی مانند گوسفند را که دارای کک هستند چه باید کنیم؟

تیمار حیوانات بیمار با دو دوز تزریق ایورمکتین در فواصل 21 روزه، قیچی کردن پشم، سوزاندن شکاف‌ها و سمپاشی دام‌خانه با دلتامترین یا سموم مخصوص کک کش، میزان آلودگی به کک را در مزارع کاهش داد.

بهترین راه برای درمان کک در روی حیوانات چیست؟

حیوانات خانگی را کاملا با آب و صابون حمام کنید، سپس آنها را با شانه کک شانه کنید. به نواحی صورت و گردن و قسمت جلوی دم دقت کنید. صابون به عنوان یک حشره کش ملایم برای کشتن کک های بالغ عمل می کند. در مورد انتخاب محصول مناسب کنترل کک برای حیوان خود با دامپزشک خود صحبت کنید.بهترین درمان برای کک استفاده از سم کک کش فلازتیک مانگ هستش