آیا موریانه ها برای انسان ضرر دارند ؟

موریانه ها تهدیدی برای سازه های چوبی هستند اما به طور معمول برای انسان خطرناک نیستند. موریانه ها رژیم غذایی خاصی دارند که از مواد سلولزی مانند چوب تشکیل شده است. در حالی که موریانه ها ممکن است هنگام تهدید گاز بگیرند، نیش آنها به طور کلی بی ضرر است، اما افرادی که پوست حساس دارند ممکن است واکنش های آلرژیک را تجربه کنند

موریانه ها

اسیب های موریانه به خانه و نشانه های وجود موریانه

نشانه‌های ظاهری آسیب موریانه عبارتند از کمانش چوب، کف‌ها و سقف‌های متورم، و پیچ و خم‌های قابل مشاهده در دیوارها یا مبلمان. هجوم موریانه همچنین می تواند بویی شبیه به کپک یا کپک ایجاد کند.

صدای موریانه ها

علائم آسیب موریانه چیست؟

چگونه بفهمیم که موریانه ها در خانه شما فعال هستند؟

  • تغییر رنگ یا افتادگی دیوار خشک.
  • رنگ پوست کنده ای که شبیه رطوبت است.
  • چوبی که هنگام ضربه زدن پوک به نظر می رسد.
  • سوراخ های کوچک و دقیق در دیوار خشک.
  • کمانش تخته های چوبی یا لمینت کف.
  • موریانه ها باعث وجود رطوبت میشود
  •  شل شدن کاشی ها
موریانه ها

موریانه ها

موریانه ها در کجا بیشترین آسیب را وارد می کنند؟

آسیب موریانه اغلب در اجزای ساختاری ساختمان ها مانند تیرهای چوبی، تکیه گاه ها و فونداسیون رخ می دهد. آنها همچنین ممکن است مبلمان چوبی، کفپوش، و حتی مواد کاغذی را هدف قرار دهند. موریانه ها می توانند به هر ماده مبتنی بر سلولز آسیب برسانند، بنابراین لازم است در حفاظت از اموال خود هوشیار باشید.

اسیب های موریانه

سم موریانه | درباره موریانه | موریانه ها

اگر در دیوارهای خود موریانه دارید چه باید کرد؟

1)طعمه های موریانه را راه اندازی کنید.

2)طعمه های موریانه را در اطراف خانه خود در هر کجا که فکر می کنید هجوم وجود دارد قرار دهید. …

3)از موریانه کش استفاده کنید موریانه کش یک ماده شیمیایی است که می توان آن را در شکاف ها یا داخل دیوارها اسپری کرد تا از شر موریانه خلاص شود. …

شکل ضاهری موریانه

شکل ضاهری موریانه

آیا می توان موریانه ها را با اسپری پشه از بین برد؟

کار دیگری که نباید انجام دهید استفاده از اسپری حشرات برای رفع آلودگی موریانه است. آنها ممکن است در برابر پشه ها یا سوسک ها موثر باشند، اما استفاده از آنها در برابر موریانه ها را فراموش نکنید! موریانه ها موجوداتی محتاط هستند، هنگامی که خطر را احساس کردند به مکان امن تری منتقل می شوند.

موریانه ها در چوب

​موریانه ها چقدر عمر می کنند؟
با توجه به اینکه موریانه ها در خاک زندگی می کنند و در معرض انبوهی از قارچ ها و شکارچیان هستند که می توانند به مستعمرات نفوذ کنند، موریانه ها جان سالم به در می برند. مطالعات نشان می دهد که موریانه های ملکه در شرایط آب و هوایی ایده آل می توانند تا چندین دهه زندگی کنند. کارگران و سربازان تقریباً یک تا دو سال عمر می کنند.

موریانه های ریز

موریانه ها کجا تخم می گذارند؟

لانه
تخم موریانه بسیار کوچک، سفید و بیضی شکل است. از آنجایی که تخم های موریانه در اعماق لانه گذاشته می شود، مردم به ندرت می توانند آنها را ببینند. در واقع، لانه‌های موریانه‌های زیرزمینی اغلب در 4 تا 18 اینچ زیر زمین قرار دارند و لانه‌های موریانه‌های چوب خشک معمولاً در ساختارها، از جمله دیوارها و مبلمان پنهان می‌شوند.

تخم موریانه

تغذیه موریانه ها

موریانه ها همه چیز خوارند و از مواد گیاهی، الیاف، فرآورده های پشمی و پنبه ای، کاغذ دیواری، چرم، موکت، لاستیک، پوشش کابل ها، جانوران نگهداری شده در موزه ها، انواع چوب و فرآورده های چوبی تغذیه می کنند در چوب ماده ای به نام سلولز وجود دارد که موریانه ها به هنگام خوردن چوب در جستجوی آن هستند، سلولز در گیاهان و وسایلی که از ترکیبات گیاهی ساخته شده اند

صدای موریانه ها

صدای موریانه ها

چگونه چوب آسیب دیده موریانه را تعمیر می کنید؟

برای ترمیم شیارها و تونل های حک شده در چوب توسط موریانه ها، جاهای خالی را با پرکننده چوب یا بتونه چوبی بر پایه آب پر کنید، اجازه دهید بتونه خشک شود، آن را صاف کرده و مجدداً سطح آن را اعمال کنید. باز هم، این نوع تعمیر فقط باید بر روی چوب غیر ساختاری، آرایشی و داخلی استفاده شود.

سوراخ موریانه در چوب چگونه است؟
سوراخ های خروج موریانه سوراخ های گردی هستند که 1/8 اینچ یا کوچکتر هستند. سوراخ ها توسط موریانه های پوره پس از خروج موریانه های انبوه (آلات) از لانه مهر و موم می شوند. پوره ها از ماده ای قهوه ای رنگ و سیمان مانند ساخته شده از مدفوع برای بستن سوراخ موریانه استفاده می کنند.