چند راهکار و بوی برتر که ساس ها را از محل زندگی شما دور می کند

اگر شب ها با گزش و خارش بیدار میشوید ممکن است وسیله هایتان به ساس الوده شده باشد آنها برای وعده های غذایی از خون شما استفاده می کنند. ساس ها شب زنده داری هستندبه همین دلیل است که وقتی شما کاملاً خواب هستید به شما حمله می کنند.

ساس معمولا روی تشک ها و ملافه ها یافت می شوند. آنها تمایل دارند در مکان های تاریک پنهان شوند تا بدون دیده شدن به راحتی به میزبان حمله کنند از بین بردن آنها به دلیل اندازه کوچک آنها هرگز کار آسانی نیست. اگر می خواهید فوراً از شر آنها خلاص شوید، یک نابودگر حرفه ای یا سم ساخته شده مخصوص ساس و تخم های ساس تهیه کنید و سمپاشی کنید

بوهایی وجود دارد که ساس ها از آنها متنفر است و استفاده از آن می تواند به شما در رفع سریع  یا حداقل دورکردن ساس کمک کند.

  1. الکل

مقابله با ساس سخت است، اما می توانید با استفاده از الکل آنها را دفع کنید. آنها از بوی الکل متنفرند و استفاده از آن راه حل موثری برای مشکل ساس شماست زیرا بویی که از مالیدن الکل منتشر می کند مانع از تخم گذاری آفت در منطقه شما می شود. وقتی آن را بو می کنند، از خانه شما بیرون می روند تا به دنبال جای دیگری برای تکثیرو تخم گذاری بگردندبا اسپری الکل می توان تقریبا نیمی از جمعیت ساس را از بین برد.

 

  1. روغن درخت چای

اگر نمی خواهید از الکل برای مشکلات ساس خود استفاده کنید، می توانید روغن درخت چای را به عنوان راه حل دیگر امتحان کنید. این روغن ضروری برای مبارزه با باکتری ها و آکنه شناخته شده است، اما می تواند راه حل خوبی برای ساس ها نیز باشد. روغن درخت چای به دفع موفقیت آمیز ساس کمک می کند زیرا بو باعث می شود آفت از منطقه خارج شود. هنگامی که آن را بو کنند، بلافاصله فرار می کنند.

  1. روغن اسطوخودوس

اسطوخودوس گیاهی است که می توانید آن را در خانه خود داشته باشید زیرا به عنوان یکی از دافع حشرات شناخته می شود. برخی ترجیح می دهند کنترل طبیعی آفات را انجام دهند و روغن اسطوخودوس همیشه بخشی از این لیست است. می توانید آزادانه روغن را در خانه یا مناطق آلوده به ساس اسپری کنید تا آفت از بین برود. مزیت اسطوخودوس این است که نه تنها ساس را دور می کند، بلکه می تواند به بهبود خواب شما نیز کمک کند.

  1. پودر فلفل

ساس‌ها بوی فلفل را دوست ندارند، مخصوصاً فلفل پودر شده. این ماده معمولاً در هر خانه ای یافت می شود زیرا برای پخت و پز استفاده می شود. پودر فلفل به دور نگه داشتن ساس کمک می کند زیرا آنها نمی توانند بو را تحمل کنند. پاشیدن پودر فلفل باعث می‌شود تختخواب خانه‌تان عاری از ساس باشد

  1. لیمو

بوییدن رایحه مرکبات مانند لیموبرای ساس، مرگ است. برخی از ساس ها نمی توانند در برابر بوی آب لیمو مقاومت کنند و داشتن آن در اطراف به شما کمک می کند این مشکل را یک بار برای همیشه برطرف کنید. برای از بین بردن ساس ها باید از آب لیموی تازه استفاده کنید، زیرا دارای خواص خشن است که برای آفت مضر است. اگر در خانه لیمو دارید، با اسپری کردن آن در اطراف محل، از آن برای دور نگه داشتن ساس استفاده کنید

ضعف ساس چیست؟

اگر ساس ها یک نقطه ضعف دارند، آن عدم تحمل دمای بسیار بالا یا پایین است. شستن لباس‌ها و ملافه‌ها در بالاترین حد ممکن و سپس خشک کردن حداقل 30 دقیقه در حرارت بالا باعث ریشه کن شدن ان ها میشودهمچنین می‌توانید لباس‌ها یا سایر اشیایی را که مشکوک به آلوده بودن آن‌ها هستید، در فریزر منجمد کنید.